Zamknij menu
TECHNOLOGIA PULASCYJNA W KOTŁACH KONDENSACYJNYCH
5.11.2019

TECHNOLOGIA PULASCYJNA W KOTŁACH KONDENSACYJNYCH

Kocioł Pulsacyjny całkowicie zmienia spojrzenie na to czym jest gazowy kocioł kondensacyjny. Zastosowana w nim technologia pulsacyjnego spalania gazu umożliwia poprawę sprawności kotła niemal w całym zakresie jego pracy.

W Pulsatorze palnik, stosowany w tradycyjnych kotłach kondensacyjnych został zastąpiony silnikiem pulsacyjnym. Energia cieplna nie jest generowana przez płomień a przez serię 115 mikrowybuchów na sekundę, co znacząco wpływa na wydajność kotła. Wszystko dzięki temu, że omijamy zjawisko modulacji mocy polegające na obniżaniu mocy palnika. W każdej sekundzie pracy kocioł ma optymalną sprawnością a energia z gazu jest niemal w doskonały sposób przetwarzana na energię cieplną. Kocioł funkcjonuje w trybie „0-1”, czyli działa z najwyższą możliwą sprawnością lub nie pracuje w ogóle. Moc kotła wynika z czasu pracy urządzenia i dostępna jest już od 1kW. W efekcie mamy niższe rachunki za gaz, w porównaniu z innymi kotłami kondensacyjnymi, co zostało wielokrotnie potwierdzone testami obu technologii w bliźniaczych budynkach. Technologia pulsacyjna likwiduje ograniczenia wynikające z zastosowania nawet najnowocześniejszych palników gazowych.

Kocioł Pulsacyjny skonstruowany jest w taki sposób aby jak najbardziej ułatwić życie instalatorów, serwisantów i użytkowników. Jest to, poza niskim zużyciem gazu, cecha wpływająca istotnie na ekonomię użytkowania. W kotle znajduje się zaledwie klika elementów eksploatacyjnych, które podlegają zużyciu. Ich ewentualna wymiana jest prosta i szybka, a co za tym idzie, również tania. Auer, projektuje kolejne generacje części zamiennych w taki sposób, aby były kompatybilne nawet ze starszymi wersjami kotłów a klient jest informowany o szacunkowym okresie żywotności najważniejszych elementów. Kocioł nie wymaga regulacji i analizy spalin. Sterowanie oraz osprzęt zastosowany w Pulsatorze, to solidna elektronika pochodząca od europejskich producentów.

Kolejna ważna zaleta kotła to system wydechowy. Celowo nie mówimy tutaj o kominie, którego on nie posiada. Generatorem energii jest silnik pulsacyjny z systemem wydechowym. Wysoka efektywność sprawia, że spaliny są niemal chłodne co pozwoliło na zastosowanie systemu wydechowego z rur PVC-U o długości nawet 35 metrów. Dzięki temu Pulsator omija wiele ograniczeń a koszt każdego metra wydechu to zaledwie kilka złotych. Jest to zaleta, która pozwala zastosować Kocioł Pulsacyjny w miejscach, które są nieosiągalne dla konkurencji.

CZYSTA TECHNOLOGIA

Podczas pracy Kocioł Pulsacyjny praktycznie nie zanieczyszcza się. W procesie spalania kocioł nie przekracza krytycznych wartości temperatur, powodujących większą emisję tlenków azotu a sam proces wymusza gwałtowny i zaburzony przepływ spalin co uniemożliwia powstawaniu osadów na wymienniku. Wpływa to na utrzymanie niezmiennej sprawności na przestrzeni wszystkich lat użytkowania i znikomą emisję szkodliwych cząstek do atmosfery.

Pulsator to jedno z najbardziej ekologicznych urządzeń gazowych – model o mocy 20kW thecasinoapps.com emituje zaledwie 10mg NOx/kWh. Kocioł doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i LPG.

GAZ ZAMIAST WĘGLA?

W przypadku Kotła Pulsacyjnego, zarówno koszt zakupu, jak i koszty eksploatacyjne powodują, że wszędzie tam gdzie jest dostęp do gazu ziemnego, nie ma sensu instalacja kotłów węglowych. Rachunki za paliwo będą na takim samym poziomie, a komfort użytkowania i pozytywny wpływ na środowisko kotła marki Auer są nie do przecenienia.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej w tym temacie?

SKONTAKTUJ SIĘ

PODOBNE ARTYKUŁY