Zamknij menu

Systemy gazowe

Ogrzewanie gazowe to ekologiczny, wygodny i praktycznie bezobsługowy system. Wystarczy zadbać o regularne przeglądy instalacji i można cieszyć się ciepłem w domu. Kotły gazowe mogą pracować nie tylko na potrzeby ogrzewania, ale także przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Często wystarczy jedno urządzenie, by spełnić obie te funkcje. Jednym z najefektywniejszych urządzeń dostępnych w systemie gazowym to Kocioł Pulsacyjny.

Opis systemu/technologii

Nowoczesne Kotły Pulsacyjne

Kotły gazowe to wysokosprawne i oszczędne urządzenia grzewcze. Nowoczesne Kotły Pulsacyjne nie posiadają palnika, tak jak tradycyjne kotły gazowe. Dzięki temu ich wydajność jest bardzo wysoka, a rachunki za ogrzewanie użytkowników Kotłów Pulsacyjnych dużo niższe.

Jak to działa?

Jak to działa?

Gazowe Kotły Pulsacyjne, popularnie znane jako Pulsatory, wyposażone są w komorę spalania, w której energia cieplna generowana jest przez serię 115 mikrowybuchów na sekundę, co znacząco wpływa na ich wydajność. W każdej sekundzie pracy kocioł osiąga optymalną sprawnością a energia z gazu jest niemal w doskonały sposób przetwarzana na energię cieplną. Wszystko dzięki temu, że kocioł funkcjonuje w trybie „0-1”, czyli działa z najwyższą możliwą sprawnością lub nie pracuje w ogóle. Omijamy tu zjawisko modulacji mocy polegające na obniżaniu mocy palnika. Moc kotła wynika z czasu pracy urządzenia i dostępna jest już od 1kW. W efekcie mamy niższe rachunki za gaz, w porównaniu z innymi kotłami kondensacyjnymi i niezwykle niską emisję NOx do atmosfery.

Darmowe konsultacje

Skorzystaj z darmowych konsultacji!

Jak uzyskać dotację na wymianę starego źródła ciepła?

W ramach programu Czyste Powietrze możesz otrzymać dofinansowanie na wymianę nieekologicznego pieca w wysokości nawet do 90%. Napisz lub zadzwoń do Fundacji Czyste Powietrze, a uzyskasz bezpłatną poradę jak zdobyć zwrot za nowy system grzewczy!

Kotły Pulsacyjne to nowoczesny system gazowy

Zarówno koszt zakupu, jak i koszty eksploatacyjne onlinecasinos-australia powodują, że wszędzie tam gdzie jest dostęp do gazu ziemnego, nie ma sensu instalacja kotłów węglowych. Rachunki za paliwo będą na takim samym poziomie, a komfort użytkowania i pozytywny wpływ na środowisko  są nie do przecenienia.

  • minimalna emisja NOx
  • wysoka wydajność
  • oszczędność
  • bezobsługowe
  • komfort
  • ekologia
  • zasilanie gazem ziemnym i LPG

Kocioł Pulsacyjny to rozwiązanie na wiele lat

Wysoka sprawność

Wysoka sprawność

W procesie spalania kocioł nie przekracza krytycznych wartości temperatur, powodujących większą emisję tlenków azotu a sam proces wymusza gwałtowny i zaburzony przepływ spalin co uniemożliwia powstawaniu osadów na wymienniku. Dzięki temu kocioł praktycznie nie zanieczyszcza się.

Bezpieczny dla środowiska

Bezpieczny dla środowiska

Pulsator to jedno z najbardziej ekologicznych urządzeń gazowych - model o mocy 20kW emituje zaledwie 10 mg NOx/kWh.

Wygodny w eksploatacji

Wygodny w eksploatacji

Kocioł Pulsacyjny skonstruowany jest w taki sposób aby jak najbardziej ułatwić życie instalatorów, serwisantów i użytkowników. W kotle znajduje się zaledwie klika elementów eksploatacyjnych, które podlegają zużyciu. Ich ewentualna wymiana jest prosta i szybka, a co za tym idzie, również tania.

Brak komina

Brak komina

Generatorem energii jest silnik pulsacyjny z systemem wydechowym. Wysoka efektywność sprawia, że spaliny są niemal chłodne co pozwoliło na zastosowanie systemu wydechowego z rur PVC-U o długości nawet 35 metrów. Dzięki temu Pulsator omija wiele ograniczeń a koszt każdego metra wydechu to zaledwie kilka złotych.

Rekomendowany Partner
Fundacji Czyste Powietrze