Walka ze smogiem to walka o ludzi...

Działajmy!

Więcej o kampanii

O kampanii Wychodzę ze smogu

Celem naszej fundacji jest wyrównanie szans osób ubogich energetycznie. Już w listopadzie rusza projekt pomocy rodzinie zmagającej się z brakiem funduszy na ogrzewanie i prąd. Zawalczymy o bezpieczne i ekologiczne miejsce do życia dla piątki niezwykle dzielnych osób.

To pierwsza taka akcja w Polsce. Jeszcze tej zimy, zamieszkają w ciepłym domu Pomysł kampanii „Wychodzę ze smogu”, narodził się po telefonie do Fundacji Czyste Powietrze od rodziny, której mimo pełnej świadomości zagrożenia jakie płynie z palenia w piecu węglowym, nie stać na wymianę starego kopciucha. Dotacja z programu Czyste Powietrze, zapewnia aż 90% dofinansowania do ocieplenia domu i wymiany źródła ciepła. Jednak dla osób najuboższych pozostałe 10% jest barierą nie do przejścia.

Dom to rodzina – ratując dom, uratujemy rodzinę.
Codziennie pomagamy kilkudziesięciu osobom uzyskać rządowe dofinansowanie z Czystego Powietrza. Tym razem postanowiliśmy pójść o krok dalej. Otrzymując informację o rodzinie z województwa zachodniopomorskiego, której dom wymaga gruntownej termomodernizacji i wymiany źródła ciepła, aby mogli w nim zamieszkać z ciężko chorym synkiem, bez wahania zaczęliśmy działać.

Celem projektu jest zmodernizowanie domu w taki sposób,
by stał się ekologiczny, energooszczędny i pozbawiony rachunków
za prąd i ogrzewanie.

Warunkiem realizacji tego celu jest pozyskanie środków na fotowoltaikę, która zapewni produkcję darmowego prądu na potrzeby świata i ogrzania domu. Ty też możesz pomóc – zbiórka na własną elektrownie słoneczną. W mediach społecznościowych Fundacji już od 6 listopada rozpocznie się zbiórka brakujących funduszy na zakup i montaż fotowoltaiki dla wybranej rodziny.

Zapraszamy na profile FB/Fundacjaczystepowietrze
i IG/fundacjaczystepowietrze.

Dołącz do wydarzenia już dziś, aby śledzić sukcesy zbiórki funduszy i postępy prac w modernizowanym domu.