06.07.2021

Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze o programie #MójElektryk

Podczas debaty inaugurującej (02.07.21) program „Mój Eletryk” w Ministerstwie Klimatu i Środowiska podpisana została umowa pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a Fundacją Czyste Powietrze (FCP) dotycząca kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie wpływu elektromobilności na środowisko naturalne, poprawę warunków życia i zdrowia ludzi oraz rozwój gospodarczy. Program #MójElektryk rusza 12 lipca. NFOŚiGW na dopłaty przeznaczył 500 mln zł.

Program „Mój Elektryk” wsparty będzie także drugą kampanią zasięgową pn. „Każda podróż ma znaczenie”. Przeprowadzi ją Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

Zarówno FCP jak i PSPA zostały wyłonione przez NFOŚiGW w konkursie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Edukacja ekologiczna”. Umowy o dofinansowanie obu projektów zostały podpisane podczas konferencji inaugurującej nowy program NFOŚiGW.

- Im większe zapotrzebowanie na elektryki, tym branża bardziej będzie się rozwijać. Powstawać będą nowocześniejsze baterie, dzięki którym auta elektryczne będą pokonywać większe odległości bez dodatkowego ładowania, a same auta z czasem będą tańsze - mówi Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawca i organizator Szczytu Klimatycznego TOGETAIR